Top
  >  Deníky z cest   >  Slovácko sa nenudí   >  4. srpna začíná cesta po Slovácku

Slovácko sa nenudí, a tak jsem se rozhodl, že k příležitosti dalšího ročníku festivalu Slovácký rok v Kyjově, půjdu po Slovácku. Cestou budu opět sbírat příběhy neobyčejně obyčejných lidí, kteří žijí mezi námi. Tentokrát to budou veselé příběhy ze života na Slovácku.

A proč veselé příběhy? Protože, jak říká František Tichý z Hrušek: „Lidé na Slovácku vždycky proti tíze života bojovali humorem.“ A tak si chci všechno to veselé poslechnout a podělit se o to s vámi na vlnách Českého rozhlasu Brno, nebo zde na webu, nebo na Facebooku či Instagramu. A možná i v další knize. To se ještě uvidí.

Na svoji cestu budu tentokrát vycházet slavnostně – 4. srpna 2019 v přibližně 10:30 (po mši) z Vranovic na jihobrněnsku. Proč z Vranovic? Protože jsou poslední obcí na jihobrněnsku a za ní už začíná Slovácko – první obcí, která se ke Slovácku hlásí, jsou Starovice – a to je jen přes kopec.

Dostál jsem také svému plánu, že jednou opravdu vyrazím v kroji. Přes zimu jsem si nechal vyrobit outdoorovou verzi jihobrněnského kroje, který budu mít celou cestu na sobě. Chodí se v něm báječně. Vyzkoušel jsem ho na slavném pochodu Praha-Prčice a ani po 74 kilometrech za den nebyl k zahození. Vypadal jsem jako… No přeci jako člen moravského reprezentačního týmu.

Moje cesta bude trvat 12 dní, bude mít 350 kilometrů, a projdu na ní kolem šedesátky slováckých obcí. Zakončím ji tím, že zahájím Slovácký rok v Kyjově – ve čtvrtek 15. srpna v 17:00.

 

A kudy půjdu tentokrát?

Budu opět sešívat – tentokrát Slovácko – tam a zase zpátky – prostě se budu toulat. Chcete mě chvíli doprovodit? Stačí se přidat, nebo si jen popovídat – na chvíli – kdekoli na cestě:

4.8.2019 (neděle) – Vranovice (v 10:30 rozloučení se zpíváním u kostela, předtím mě zastihnete na mši)-Starovice-Hustopeče
5.8.2019 (pondělí) – Kurdějov-Boleradice-Horní Bojanovice-Němčičky-Bořetice
6.8.2019 (úterý) – Velké Bílovice-Moravský Žižkov-Lanžhot-Hrušky
7.8.2019 (středa) – Prušánky-Dolní Bojanovice-Starý Poddvorov-Čejkovice-Vrbice-Kobylí
8.8.2019 (čtvrtek) – Brumovice-Morkůvky-Klobouky u Brna-Bohumilice-Dambořice-Uhřice-Násedlovice-Krumvíř
9.8.2019 (pátek) – Terezín-Čejč-Hovorany-Šardice-Dubňany-Ratíškovice-Rohatec
10.8.2019 (sobota) – Strážnice-Tvarožná Lhota-Kněždub-Lipov-Louka-Suchov
11.8.2019 (neděle) – Strání-Korytná-Horní Němčí-Boršice u Blatnice-Blatnička
12.8.2019 (pondělí) – Blatnice pod sv. Antonínkem-Ostrožská Lhota-Hluk-Vlčnov-Uherský Brod
13.8.2019 (úterý) – Nedachlebice-Bílovice-Mistřice-Uherské Hradiště-Velehrad-Tupesy-Buchlovice
14.8.2019 (středa) – Boršice-Kostelany-Ostrožská Nová Ves-Uherský Ostroh-Moravský Písek
15.8.2019 (čtvrtek) – Domanín-Žeravice-Ježov-Moravany-Kostelec-Kyjov (přijdu mezi čtvrtou a pátou; od 17:00 mě čeká živá beseda přímo na náměstí)