Top
  >  Deníky z cest   >  Sešívání republiky   >  Právě vychází kniha Sešívání republiky

Ještě na cestě mě oslovili dva vydavatelé, abych o ní napsal knihu. Nechtěl jsem. Co tam mám napsat?! Jak jdu a funím, nebo jak zapomínám jíst?! … Ale ne, napiš tam, co jsi slyšel, co ses dozvěděl. Prostě všechny ty příběhy, které ti lidé řekli. … Tak jo. Zkusím. A zkusil jsem to.

Hned po první kapitole mě to tak chytlo, že jsem se vrhnul do dalšího psaní. Bylo léto – všichni se chodili koupat, jezdili na výlety. A já nic. Seděl jsem doma, pil hodně kafe a psal. Příběhy jsem si ověřoval, aby seděly časově a aby v nich nebyly překroucené infomace. Lidská paměť má svoje hranice. A každý má ty hranice někde jinde.

A tak se začal odvíjet příběh mé cesty po česko-slovenské hranici, kterou jsem oslavil 100 let od vzniku Československa. Nakonec je to kolem stovky nejrůznějších příběhů a příhod, které jsem posbíral. A vy máte možnost si je v klidu přečíst. Protože i když jste mě sledovali na mých cestách na facebooku, nebo na stránkách www.salanda.cz, tak jste tam ty příběhy ještě nemohli přečíst. Byly totiž v mých živých vstupech v Českém rozhlase Brno. A teď je máte v celé jejich kráse v mé nové knize. Sešívání republiky vtipně ilustrovala Barbora Brůnová, která do ní dokonce ručně malovala i mapky pro každý den.

Knihu si můžete koupit tady na stránkách v malém eshopu: www.salanda.cz/eshop/ (Jen odtud ji lze poslat i na Slovensko.) Pokud by vám nevyhovovaly způsoby dopravy a platby, pak ji najdete i na stránkách vydavatelství: www.radostzpoznani.cz Případně ji můžete koupit ve všech větších knihkupectvích.

Děkuji všem, kdo jste nezapomněli na lidskou pohostinnost a dokážete přijmout poutníka na cestě a podělit se s ním o své příběhy. Bez vás by tato kniha nikdy nevznikla.