Top
  >  Deníky z cest   >  Po všech Šalandech   >  Výzva všem Šalandům

Milí Šalandové – je nás v České republice jen 150 – a našich žen jen 142. A protože je nás tak málo a navíc jsme nejvíce v jižních Čechách a na jižní Moravě, vznikla myšlenka navštívit při jedné cestě co nejvíce z vás. Aby to bylo stylové, chceme jít dva Markové Šalandové – jsme si vlastníky (synové bratranců) – jeden z nás je z Jindřichova Hradce, druhý je z Brna. A tak spojíme Jindřichův Hradec s Brnem.

Chceme jít nejdříve přes Horní Pěnu do Kačleh, pak přes Číměř do Olšan, kde žil náš rod nejméně 200 let. Odtud se vydáme do Horních Němčic, Počátek, Pelhřimova, Třešti, Telče, Borovné až do Dačic. Pak půjdeme dlouhou cestou bez Šalandů chvíli Vysočinou, pak podél řeky Jihlavy až do Cvrčovic a nakonec do Brna. Vyjít bychom chtěli 18. října 2017 a dojít bychom chtěli 29. října. Čeká nás přes 300 km a rádi potkáme alespoň na chvíli co nejvíce z vás.

Pokud byste se chtěli na chviličku vidět, budeme vám moc vděční. Kontaktovat mě můžete na tel. 734 313 698, nebo na emailu marek(zavináč)salanda.cz

Na počtenou, nebo viděnou! Dva Markové Šalandové